• Letné účelové cvičenie 2. ročník

• Dňa 29. 05. 2019 sa žiaci druhého ročníka zúčastnili účelového cvičenia. Navštívili sme poľnú nemocnicu v Liptovskom Mikuláši. Vojaci nám ukázali modelovú situáciu, kde vojsko bojovalo proti nepriateľovi a následne nám ukázali ošetrenie ranenej vo vojne. Atmosféra tejto situácie bola ako skutočná. Ďalej sme sa presunuli k záchranným vozidlám. Tam sme si mohli vyskúšať robiť s nosidlami. Po skončení sme išli do čističky v Liptovskom Mikuláši.  V čističke sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o čistení vody.

• Oznam pre uchádzačov o externé štúdium

• Všetkým uchádzačom oznamujeme, že prihlášky je potrebné doručiť do 31. mája 2019 poštou, prípadne osobne na sekretariát školy.

K prihláške treba doložiť overenú kópiu maturitného vysvedčenia (platí pre študijný odbor masér/praktická sestra) alebo overenú kópiu záverečného vysvedčenia /maturitného ( platí pre učebný odbor sanitár). Prihláška musí byť potvrdená lekárom. Kritéria prijatia nájdete v sekcii Prijímacie konanie.

• Celoslovenské kolo SOČ

• Naše študentky Michaela MackováRadomíra Chomová – IV.Z s témou E-learning je cesta reprezentovali našu školu na  celoslovenskom kole 41. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti, ktoré sa konalo v dňoch 23. – 26.4. 2019 sa na SOŠ automobilovej v Košiciach. I keď sa neumiestnili na ocenenom mieste, získali certifikát o účasti na tomto kole a veľmi pekne zastupovali našu školu v silnej konkurencii 16 prác.

• Celoslovenská konferencia žiakov študijného odboru zdravotnícky asistent

• Dňa 11.4.2019 sa žiačky III.Z. triedy Nikola Tkáčová a Michaela Matejková pod odborným vedením Mgr. Lýdie Švihrovej zúčastnili 7. Celoslovenskej konferencie žiakov študijného odboru zdravotnícky asistent v Banskej Bystrici s príspevkom na tému Aktuálne trendy v starostlivosti o nohy diabetika. Za účasť a prezentáciu školy im ďakujeme.

• Regionálne kolo súťaže PP

• Dňa 10.04.2019 sa naše žiačky Barbora Čanecká – III.Z, Žaneta Divišová – III.Z a Laura Bánska – II.Z zúčastnili súťaže v poskytovaní prvej pomoci. Súťaž sa konala v priestoroch strednej zdravotníckej školy vo Zvolene. Žiaci riešili poskytovanie PP v pripravených modelových situáciách, vedomostný test pre celé družstvo, fyzickú zdatnosť a jedno stanovište bolo edukačné. Modelové situácie boli zamerané na koordiináciu tímu, privolanie záchranného systému, poskytovanie PP pri hromadných úrazoch – autonehoda, zrážka cyklistov, školský úraz na hodine chémie, úraz bleskom na kultúrnom podujatí, reuscitácia dieťaťa, ... Celá súťaž sa bodovala a hodnotila aj časovo. Do súťaže bolo zaradených celkovo 9 družstiev. Žiaci vedeli aplikovať teoretické vedomosti do modelových situácií, boli spokojní s organizáciou a hodnotili súťaž pozitívne ako podnetnú skúsenosť. Družstvo našej školy skončilo v celkovom poradí na 4. mieste, ďakujeme účastníčkam za peknú reprezentáciu našej školy.

• Tretiaci na "ZDRAVOTKE"

• V stredu 3.4.2019 sme na SZŠ mali milú návštevu zo ZŠ Liptovský Ján. Žiaci s pedagógmi sa súťaživou formou dozvedeli o našej škole, overili si svoje vedomosti a zručnosti z tráviacej sústavy.

Poďakovanie patrí aj všetkým našim ochotným učiteľom, pani asistentke a študentom z III.Z, III.ZuA, III.M triedy.

Tretiakom sa aktivity páčili a odchádzali od nás obohatení a plní dojmov.

• OCENENÍ PEDAGÓGOVIA NAŠEJ ŠKOLY

• 1. Za celoživotnú pedagogickú prácu bola ocenená pani riaditeľka PhDr. Janka Profantová, veľkou medailou sv. Gorazda, pani Ministerkou školstva, vedy, výskumu a športu SR Martinou Lubyovou.

2. Pamätný list primátora mesta Liptovský Mikuláš si prebrala MUDr. Mária Plávková  za vynikajúce pedagogické úspechy a mimoriadnu angažovanosť pri výchove a vzdelávaní mladej generácie.

3. Ocenenie predsedníčkou ŽSK prevzala Mgr. Magdaléna Moresová, je  poctou tým, ktorí robia svoju prácu naplno a častokrát aj nad rámec svojich povinností.

Žiaci srdečne blahoželajú všetkým oceneným pedagógom našej školy.

Veľké ďakujem patrí všetkým učiteľom, ktorí sa podieľajú na výchove a vzdelávaní našich žiakov.

• ROZHODNI AJ TY O PODOBE SVOJHO KRAJA!

• ZSK-ROHODNI_AJ_TY_M.pdf

Zaujímaš sa o prostredie v ktorom žiješ? Máš nápad ako pomôcť prírode, opraviť zabudnutú kaplnku, lavičku, obnoviť studničku, či zlepšiť povedomie o krajine a jej ochrane? Už teraz máš šancu! Získaj peniaze na svoj projekt z participatívneho rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja.Dokopy rozdelíme až 140 000 €!

Nápad v podobe žiadosti zašli do 13. mája 2019 na Úrad Žilinského samosprávneho kraja. O tvojom nápade rozhodne verejnosť prostredníctvom verejného hlasovania. Viac info: https://bit.ly/2I2paf7

• Krajské kolo SOČ

• Dňa 3.4. 2019 sa na Strednej priemyselnej škole informačných technológii v Kysuckom Novom Meste uskutočnilo krajské kolo 41. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Reprezentovali nás naše žiačky, ktoré postúpili z okresného kola SOČ. Na krásnom 1. mieste a postupom do celoslovenského kola sa umiestnili Michaela MackováRadomíra Chomová – IV. Z s témou E-learning je cesta. Na veľmi peknom 3. mieste sa umiestnili Alexandra Madliaková a Vanesa Močilanová – III.ZuA s témou Prevencia orálneho zdravia v predškolských zariadeniacha a žiačky II.Z - Laura Bánska a Simona Nepšinská s témou Kyberšikana. Ďakujeme veľmi pekne za krásnu reprezentáciu školy a v celoslovenskom kole budeme držať našim žiačkam palce.