• POĎAKOVANIE OD PACIENTKY

• Poďakovanie od pacientky: "V tomto náročnom období sa chcem touto cestou poďakovať II. PSV externým / večerným žiačkám Strednej zdravotnej školy pod odborným dohľadom ich triednej učiteľky Mgr. Martiny Lengvarskej za ich príkladnú starostlivosť na internom oddelení. Boli sme na izbe č. 7 a ležali sme tu 3 a ku každej z nás pristupovali s úsmevom na tvári a dobrou náladou. Výkony odviedli na vysokej odbornej úrovni."

Ešte raz Vám ďakujem veľmi pekne, že vediete Vašich žiakov k profesionalite a ľudskému prístupu.

Eva Pacherová

• Sv. Mikuláš

• Dňa 5.12.2022 sme vďaka vašim dobrým srdciam mali príležitosť potešiť deti z Charity sv. Kláry a obdarovať ich sladkosťami, ktoré dostanú dnes na sviatok sv. Mikuláša.

Ďakujeme všetkým darcom!

• 16. ročník kampane Červené stužky

Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. 16. ročník celoslovenskej kampane prebiehal aj na našej škole. Od 5. septembra 2022 boli realizované pre žiakov denného štúdia aktivity na tému AIDS /HIV, kde formou odborných prednášok získali informácie o samotnom ochorení, ošetrovateľskej starostlivosti, prevencii....Na hodinách etickej výchovy vznikli zaujímavé výtvarné diela – pohľadnica – AIDS, červené stužky / výstava vo vestibule školy/. Filmy: Anjeli a Príbehy anjelov na triednických hodinách otvorili živú diskusiu k danej problematike. Kampaň vyvrcholila 1. decembra – na Svetový deň boja proti AIDS. V spolupráci so Školským parlamentom a jeho koordinátorom Mgr. Danielou Tajátovou, žiaci zorganizovali a vytvorili v átriu školy živú červenú stužku za tónov hudby skupiny Queen.

Zároveň prebiehalo nosenie červených stužiek – symbol

A Aktuálny problém

I  Individuálny problém

D Dlhodobý problém

S Spoločný problém

PhDr. Jana Debnárová

Koordinátor prevencie SPJ

• Zdravie nás baví

• Viete čo robiť, keď sa človek dusí? Viete ako poskytnúť prvú pomoc, ak sa dusí malé dieťa? Viete, čím všetkým si môžete deformovať chrbticu? Vedeli by ste nejaké cviky, ktoré by kompenzovali zlé sedenie počas dňa?

Na tieto otázky sme 29. 11. 2022 hľadali odpovede u deviatakov na ZŠ v Bobrovci. Niečo žiaci vedeli, niečo sme im vysvetlili a samozrejme všetko ukázali a precvičili. Snaha našich žiakov bola odmenená dobrým pocitom  a veľkým potleskom.

Sme radi, že aj takýmito čriepkami informácií pomáhame zvyšovať informovanosť mládeže.

Ďakujem našim žiakom, ktorý sa do toho dnes zapojili:

Sofia Dudášiková, Dorota Hrbčeková z III.PSB a Ján Kollár, Lukáš Fula z III.M.

A tým sme ukončili našu tohtoročnú edukačnú púť.

Mgr. S. Jančiová