• Aktivity školský rok 2014/2015

• Fotodokumentáciu ku všetkým akciám nájdete vo fotoalbumoch

Dňa 27. 3. 2015 sme sa zúčastnili zbierky „Deň narcisov“ v spolupráci s Ligou proti rakovine. Zbierky sa zúčastnilo spolu 19 žiakov, z tried: I.Z, I.M, I.ZuA ,II.Z, II.M, II,ZuA, III.Z,  čas: 7,00-15,00 v dvoch službách:

I.Z:  Líšková, Urbanovičová, Mevedi

I.M: Vigodová, Benčová

I.ZuA: Krastenicsová, Konečná, Moresová

II.Z: Nováková, Almanová

II.M: Sekan, Vecko, Šišková

II.ZuA: Pastrnáková, Urbanová,

III.Z: Kuniaková, Čabajová, Fiačanová, Kubalová

Žiaci vykonávali zbierku v STOP SHOPe, pešej zóne, MsÚ, bankách, úradoch, polícii, AS, ŽSR, TESCO, okolie Prioru a poliklinike.

Zbierka prebehla úspešne, vyzbieraná suma 1 190,75 bola doručená na účet Ligy proti rakovine.

Akciu koordinovala PhDr. Helena Straková s organizačným tímom školskej organizácie SČK, ktorí pripravili materiály, nástenku a podklady k akcii. Žiaci počas akcie pracovali v dvoch službách dopoludnia a popoludní, boli dobre pripravení a zodpovedne pristupovali ku kampani, za čo im patrí veľká vďaka.

Spracovala za ŠO SČK Veronika Almanová

Do aktuálnej tematiky plánu ŠO SČK roku 2015 spadá aj kampaň: Valentínska kvapka krvi 2015.

V dňoch 2. februára až 13. marca 2015 sa uskutočnil už náborovej kampane Valentínska kvapka krvi s tematikou „Životne dôležitá príťažlivosť“. Kampaň chcela pripomenúť, že každé rozhodnutie človeka darovať krv zachraňuje niekomu život alebo zdravie.

Na tejto kampani sa zúčastnili ako darcovia naši štvrtáci:

IV.Z: Surovčeková Simona, Poláčikova Eva a Magura Jakub

IV.M: Gajdárová Michaela, Záhorová Daniela

Ďakujeme za zapojenie sa do kampane darcovstva!

Spracovala za ŠO SČK - Veronika Almanová

V mesiacoch  november a december 2014  naši žiaci v rámci aktivít Školskej organizácie SČK  realizovali nasledovné aktivity:

Aktivity pre Centrum SLNIEČKO – pre týrané deti

V rámci aktivít sme poskytovali materiály o týraných deťoch a aktivitách Centra Slniečko pre ich pomoc a ochranu, ďalej sme realizovali zbierku dňa 19.11.2014 a výnos zbierky bol 115,51 €. Zbierky sa zúčastnili žiaci z triedy: II.M – Repa, Szekelyová, I.M - Kováčová, Zaťková, II.Z – Mrvová, Halahijová, II.ZuA – Jančigová, Haličková.

Ďalšou aktivitou bol zber starých mobilov , ich odovzdaním do ORANGE , z čoho malo Centrum Slniečko určitý výnos. Korodinátorom aktivít bola PhDr. Helena Straková

Ďakujeme všetkým darcom a dobrovoľníkom aktivít pre centrum.

Charitatívne zbierky:

V dňoch 10. – 15. 11.2014 sa zapojili naši žiaci z triedy I. ZuA : Nemcová, Baranová, Sliačanová, Jurčová, Fašánková, Konečná, Temniaková, z  I. Z: Jurčová Rút, Medvedi, Urbanovičová, Procingerová, Hodasová, Švecová, Jágerský, Bargelová, Záhradníková, do potravinovej zbierky charity v priestoroch TESCO Liptovský Mikuláš  v popoludňajších hodinách.

Zároveň ďakujeme všetkým žiakom a pedagógom, ktorí doniesli šatstvo pre „Dom sv. Kláry“ pre týrané deti v Liptovskom Mikuláši.

Akcia zberu školských pomôcok a detskej obuvi platí aj v nasledujúcich mesiacoch – január a február.

Ďakujeme za ochotu pomôcť núdznym a odkázaným na našu pomoc.

V mesiaci január a február sa budeme zaoberať Internetom a prevenciou zdravia na webových stránkach – pripravíme nástenku a následne budeme podporovať a povzbudzovať prvodarcov a ostatných darcov do kampane „Valentínska kvapka krvi.“

Spracovala koordinátorka PhDr. Helena Straková

Zbierka Biela pastelka 24. 9.2014

Dňa 24.9. 2014 sa žiaci našej školy zapojili do celoslovenskej zbierky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska – BIELA PASTELKA.

V meste Liptovský Mikuláš sme realizovali zbierku v priestoroch pešej zóny mesta, pred HYPERNOVOU, LIDLOM, ŽSR . Zbierky sa zúčastnilo 8 žiakov všetkých tried masérov I. M: Dravecká, Chovanová , II.M: Szekélyová, Feketíková, III.M : Ontková, Krčulová, IV.M: Záhorová,Kelušiaková.

Zbierku koordinovala PhDr. Helena Straková. Výnos zbierky bol poukázaný na účet SBERBANK Únie nevidiacich do Bratislavy.

Celkový výnos  zbierky bol  196,55 €.

Všetkým  masérom - dobrovoľníkom patrí poďakovanie.

Deň srdca

Dňa 26.9.2014  sa žiaci IV.Z triedy zúčastnili ako každý rok akcie DEŇ SRDCA v rámci kampane MOST 2014 .Zodpovedná za akciu bola PhDr. Helena Straková. Lekárkou na našom meracom mieste v obchodnom centre STOP SHOP bola MUDr. Mária Plávková poskytujúca poradenstvo.

Dozor vykonávali vyučujúce PhDr: Jana Debnárová, Mgr. Daniela Kompišová

Rozdelenie žiakov: podľa rozpisu sa zúčastnilo 12 žiakov IV.Z  na 3 stanovištiach. Jedno stanovište bolo v OC pri TESCO pri  MUDr. Benkovej tak ako každý rok v spolupráci s RÚVZ, 2 skupiny žiakov informovalo obyvateľov mesta L.Mikuláš, rozdávaní informačných materiálov v Centre mesta a na pešej zóne mesta a okolí STOP SHOPu. Na meracom meste 4 žiaci s vyučujúcimi a MUDr. Plávkovou. Akcia trvala od 7,45 do 14,00 hod.

Spolupráca všetkých zúčastnených bola vynikajúca a kampaň bola obohacujúca hlavne pre žiakov pri získavaní informácií a meraniach.

DNI NEZÁBUDIEK

V dňoch 11. až 12.9. 2014 sa žiaci našej školy zapojili do 11. ročníka celoslovenskej zbierky Ligy za duševné zdravie pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia - DNI NEZÁBUDIEK.

V meste Liptovský Mikuláš sme realizovali zbierku v priestoroch pešej zóny mesta, pred HYPERNOVOU, LIDLOM, KAUFLANOM. Zbierky sa zúčastnilo 10 žiakov II.M, II.Z, II.ZuA a III.Z: Čabajová Romana, Nováková Katarína, Kubíková Kristína a Almanová Veronika dňa 11.9. Dňa 12.9. boli na zbierke Malárik Filip, Sekan Matej, Malá Beáta, Fiačanová Nikola, Urbanová Alžbeta, Pastrnáková Lenka. Fotodokumentáciu z akcie môžete nájsť TU.

Celkový výnos zbierky bol 230,57 €.

Všetkým  žiakom – dobrovoľníkom patrí veľká vďaka.