- Klaudia Prochádzková, IV. M – študentka ocenená Pamätným listom sv. Gorazda
- Medzinárodný deň školských knižníc 2019
- Hviezdoslavov Kubín 2019
- Medzinárodný deň školských knižníc - 22. 10. 2018
- Hviezdoslavov Kubín
- Medzinárodný deň školských knižníc
- Záložka do knihy
- Hviezdoslavov Kubín 2017
- Vianočný vinš 2016
- Literárna cena J.F.
- Záložka do knihy spája SŠ
- Maturita v knižnici 2016
- Hviezdoslavov Kubín 16 - ARCHÍV
- Maturita v knižnici 2014 - ARCHÍV
- Maturita v knižnici 2013 - ARCHÍV
- Maturita v knižnici 2012 - ARCHÍV
- Medzinárodný deň školských knižníc
- Vráťme knihy do škôl
Medzinárodný deň školských knižníc
Medzinárodný deň školských knižníc – 23. 10. 2017
"Deň Milana Rastislava Štefánika - zapojenie žiakov, učiteľov, rodičov a komunity"
Veriť, milovať, pracovať! V tomto duchu sa niesla prednáška, ktorou sme chceli priblížiť žiakom a verejnosti osobnosť Milana Rastislava Štefánika. Cieľom projektu bolo nie len priblíženie života takého výnimočného človeka, akým M. R. Štefánik bezpochyby bol, ale aj pozdvihnutie národného sebavedomia.
Pre žiakov II. ročníkov (II.M, II.ZuA) bola pripravená prednáška s názvom: Deň Milana Rastislava Štefánika - Veľký malý muž Slovenska. Prednášku viedla učiteľka dejepisu Mgr. Dana Kronfráterová, ktorá sa s veľkým oduševnením, zanietením a úctou snažila vtiahnuť žiakov do životných udalostí tejto osobnosti. Jej prednáška bola obohatená o vlastné postrehy, či medzipredmetové prepojenia. Súčasťou prednášky boli aj vstupy samotných žiakov, ktorí citovali svojim spolužiakom myšlienky, pamäte a listy, ktoré písal samotný M. R. Štefánik, ale aj pamäte jeho blízkych priateľov a známych. Zaujímavosťou pre žiakov bolo Štefánikovo vysvedčenie chudoby, ale aj povestné slová Štefánikovho otca Pavla Štefánika, ktorý vyzýval svojich synov, aby sa nehanbili za svoju materinskú reč.
Jednotlivé snímky prezentácie zobrazovali Štefánikov život, jeho vzdelanie, rodinné zázemie, aktivity v spolkovej činnosti, vedecké štúdiá, vedecké úspechy, cestovateľské úspechy, pozorovateľské misie, jeho účasť v 1.svetovej vojne, politické aktivity, diplomatické misie, jeho vzťah k letectvu, ale aj samotnú smrť.
Po prednáške nasledoval kvíz pozostávajúci z 20 otázok. Žiaci dobrovoľne vytvorili 4 družstvá. Každé družstvo malo troch členov. Milým prekvapením organizátorov bol fakt, že skoro na všetky otázky žiaci vedeli odpovedať správne. Tri družstvá skončili na 1. mieste. Úspešní riešitelia kvízu boli odmenení vecnými darmi.
Záver projektu spočíval v písomnom zhodnotení akcie všetkými účastníkmi podujatia, ktorí sa už teraz tešia na podobné aktivity.
Mgr. Miroslava Nováková