- Klaudia Prochádzková, IV. M – študentka ocenená Pamätným listom sv. Gorazda
- Medzinárodný deň školských knižníc 2019
- Hviezdoslavov Kubín 2019
- Medzinárodný deň školských knižníc - 22. 10. 2018
- Hviezdoslavov Kubín
- Medzinárodný deň školských knižníc
- Záložka do knihy
- Hviezdoslavov Kubín 2017
- Vianočný vinš 2016
- Literárna cena J.F.
- Záložka do knihy spája SŠ
- Maturita v knižnici 2016
- Hviezdoslavov Kubín 16 - ARCHÍV
- Maturita v knižnici 2014 - ARCHÍV
- Maturita v knižnici 2013 - ARCHÍV
- Maturita v knižnici 2012 - ARCHÍV
- Medzinárodný deň školských knižníc
- Vráťme knihy do škôl
Medzinárodný deň školských knižníc - 22. 10. 2018
Skutočné knižnice – skutočne vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Československa
Slovenská pedagogická knižnica vyhlásila 14. ročník celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc 22. októbra 2018.
Celoslovenský projekt sa každoročne uskutočňuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Tohoročnou témou národných osláv školských knižníc bola Skutočné knižnice – skutočne vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Československa.Aktivity pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc sú už na našej škole tradíciou. Tohtoročná téma motivovala vyhlasovateľov, aby sme si spoločne na školách pripomenuli sté výročie od vzniku Československa.
Pre žiakov I. ročníkov (I. Z, I. M, I. ZuA) bola pripravená prednáška s názvom: Kto bol kto na prahu prvej republiky. Prednášku viedla učiteľka dejepisu Mgr. Dana Kronfráterová, ktorá sa s veľkým oduševnením a zanietením snažila žiakom priblížiť 5 významných osobností, ktoré mali rozhodujúci vplyv na formovanie českého a slovenského národa. Predstavila M. R. Štefánika, T. G. Masaryka, Vavra Šrobára, Matúša Dulu a Alberta Mamateya. Prednášku obohatila o zaujímavosti zo života týchto osobností, o postrehy získané z rôznych historických prameňov.
Po prednáške nasledovalo praktické overenie vedomostí v skupinkách. V jednotlivých triedach sa žiaci rozdelili do 5 skupín, ktorým prislúchalo 5 osobností z prednášky. Žiaci dostali do každej skupiny množstvo indícií, z ktorých museli vybrať len tie, ktoré sa viazali k osobnosti pridelenej ich skupine. Z každej skupiny si zvolili hovorcu, ktorý z ponúkaných indícií vyberal tie pravdivé informácie a doplnil fakty a zaujímavosti o konkrétnej osobnosti. Príjemným prekvapením bolo zistenie, že väčšina odpovedí bola správna, žiaci preukázali výborné vedomosti a zapamätali si množstvo poznatkov o osobnostiach, ktoré sa podieľali na dejinách nášho štátu. Záver projektu spočíval v písomnom zhodnotení akcie všetkými účastníkmi podujatia, ktorí sa už teraz tešia na podobné aktivity.
Možno skonštatovať, že školská akcia splnila svoj účel a študenti si týmto podujatím rozšírili vedomosti a uvedomili si podstatu osláv stého výročia vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Viac k tejto peknej akcii nájdete vo fotoalbume.
Mgr. Veronika Bobulová