• Hviezdoslavov Kubín 2017

Hviezdoslavov Kubín 2017 (obvodné kolo čítaj nižšie)

Dňa 8. 3. 2017 sa v priestoroch školy uskutočnil už 63. ročník  celoslovenskej postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy. Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu. Súťaže sa zúčastnilo 16 recitátorov z prvého až tretieho ročníka. Recitátori prostredníctvom svojich interpretácií preukázali schopnosť hlbšie spoznávať literárne hodnoty a pestovať vzťah k slovu a k jazyku. Porota mala mimoriadne náročnú úlohu, pretože školského kola sa zúčastnili tí najšikovnejší z našej školy. V tohtoročnom školskom kole dominovala kategória próza.

Odbornú porotu tvorila predsedníčka poroty -  Mgr. Anna Jurčová  a členovia poroty: Mgr. Nováková, Mgr. Bobulová a Mgr. Huntošová. Prvýkrát mohli o víťazoch školského kola rozhodnúť aj žiaci z publika, ktorí na lístoček napísali meno svojho favorita v kategórii poézia a próza. Ich hlasy odborná porota spočítala, vyhodnotila a zakomponovala do výsledného hodnotenia.

Školské kolo súťaže moderovala žiačka II. ZuA triedy - Rebeka Guštafíková.

Výsledky školského kola:

Poézia: 1. Natália Záhradníková, III. Z

2. Sabína Čierna, II. ZuA

3. Stanislava Porubänová, III. ZuA

Próza: 1. Klára Stašová, I. Z

2. Darina Macková, II. M

3. Marika Homzová, II. M

Pre víťazov boli pripravené knižné odmeny a darčekové  balíčky.

Všetkým recitátorom srdečne blahoželáme a víťazom prajeme veľa úspechov v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 3. - 4. apríla 2017  v priestoroch Centra voľného času v Liptovskom Mikuláši.

Obvodné kolo - 63. ročník HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2017

V obvodnom kole súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy, ktoré sa konalo 4. apríla 2017 v Centre voľného času na Nábreží Dr. Aurela Stodolu v Liptovskom Mikuláši, reprezentovali našu školu žiačky Natália Záhradníková z III. Z (IV. kategória poézia) a Klára Stašová z I. Z (IV. kategória próza).

Klára Stašová získala vo svojej kategórii čestné uznanie!

Srdečne blahoželáme!                                                                                                  Mgr. Veronika Bobulová