• školský rok 2013/2014

• Obvodné kolo v basketbale žiačok SŠ 2014

Dátum konania: 11. február 2014

Miesto konania: telocvičňa SOŠ obchodu a služieb

Z prihlásených piatich škôl sa turnaja zúčastnili len tri tímy žiačok a to z Gymnázia M. M. Hodžu, Hotelovej akadémie a našej školy. Termín konania sa krížil s lyžiarskym kurzom, na ktorom sme mali ďalšie tri basketbalovo nadané žiačky. Hralo sa systémom každý s každým:

Poradie zápasov: škola: škola: výsledok:

2 - 3 GMMH HA 35 : 13

1 - 2 SZŠ GMMH 4 : 23

3 - 1 HA SZŠ 28 : 10

Celkové poradie:

Gymnázium MMH LM 4b

Hotelová akadémia LM 3b

Stredná zdravotnícka škola LM 2b

Cezpoľný beh SŠ

Dátum konania: 25. septembra 2013

Miesto konania: hrádza pri Iľanovskom moste

Upršané septembrové počasie si dalo prestávku tohto roku práve v strede týždňa kedy sa konalo obvodné kolo v cezpoľnom behu stredných škôl. Do kategórie študentky sme nominovali minuloročnú víťazku Smerčiakovú A. a dve posily z prvého ročníka odboru masér Šiškovú P. a Debnárovú D. V kategórii študentov sa na štartovú čiaru postavili z I.M Malárik F. a z I.Z Magura R. Tretí člen tímu sa pretekov nezúčastnil z osobných dôvodov.

Najlepší výkon sa podarilo podať opäť Anete Smerčiakovej, keď zabehla 1500 metrový okruh za skvelých 5:34 a súperku na druhom mieste zanechala o 17 sekúnd za sebou. Týmto výkonom sa ako jednotlivec prebojovala na krajské kolo, ktoré sa bude konať 8. októbra  takisto na hrádzi pri rieke Váh.

Ako škola sme si počas tejto súťaže v kategórii študentiek vyslúžili krásne druhé a v kategórii študentov ôsme miesto na chvoste medzi zúčastnenými školami.

Študentky   1500m

Poradie

Meno a priezvisko

1.

Aneta Smerčiaková

10.

Patrícia Šišková

11.

Desana Debnárová

Študenti   3000m

Poradie

Meno a priezvisko

16.

Filip Malárik

21.

Róbert Magura

Str. zdravotnícka škola LM

Okresné kolo vo volejbale žiačok SŠ

Dátum konania: 1. 4. 2014

Miesto konania: telocvičňa SOŠ obchodu a služieb

Zostava:

Nikola Ošková           IV.M

Miroslava Mališová    IV.M

Lenka Furdová           IV.M

Nikola Fiačanová       II.Z

Katarína Ontková       II.M

Petra Hliničanová       II.M

Barbora Števčeková   II.M

Klaudia Dohňanská    I.Zua

Patrícia Šišková          I.M

Turnaja sa zúčastnilo šesť škôl z Liptovského Mikuláša a Hrádku. Žrebovaním sme sa dostali do skupiny B spolu s Gymnáziom M. M. Hodžu a Obchodnou akadémiou.

Prvý zápas sme odohrali v poradí ako štvrtý proti tímu Gymnázia, s ktorými sme prehrali 0:2 (6:15, 10:15). Zo žiačkami z Obchodnej akadémie sme s prehľadom vyhrali 2:0 (15:6, 15:7) a nepodarilo sa im získať postupové body ani s Gymnazistkami. Vďaka tejto výhre sme sa dostali do súboja o tretie miesto s hráčkami Hotelovej akadémie, ktoré postúpili v skupine A s jednou výhrou a prehrou rovnako ako my. Tu sa odohral jeden z najnapínavejších zápasov keď sme sa pustili po prvom prehratom sete do súpera zo všetkých síl a podarilo sa nám vyrovnať na 1:1. Nasledoval tajbrejk, v ktorom malo viac šťastia družstvo Hotelovej akadémie v podobe tesných lôpt na vnútornom okraji čiar našej hracej plochy. Tento súboj nakoniec skončil po troch setoch 1:2 v prospech súpera. (11:15, 16:14, 10:15)

Do finále sa dostali žiačky z Gymnázia L. Hrádok a Gymnázia M.M.Hodžu, v ktorom mali na viac skúsenejšie Hrádočanky.

Mgr. Peter Žakarovský