• Šťastie je ukryté v radosti z tvorenia

Šťastie je ukryté v radosti z tvorenia

Projekt schválený v rámci grantového programu Škola bez tabaku, alkoholu a drog.

Cieľová skupina: študenti vo 15 - 18 rokov

Hlavný cieľ projektu: Rozvojom tvorivosti, obrazového učenia a pozitívnych intra- a interpersonálnych aspektov osobnosti žiakov prispieť k redukcii tendencie k drogovému správaniu.

Špecifické ciele projektu:

• Budovať ducha komunity a spolupatričnosti k skupine
          • Prebudiť záujem o staronové tradície a praktické zručnosti
          • Posilniť ženstvo a skutočné sebavedomie
          • Učiť sa a poznávať prácou
          • Radovať sa z tvorenia a svojho diela
          • Spestriť priestor školy výtvormi žiakov
          • Využiť efektívne a účelne voľný čas študentov

Charakteristika projektu:

• Projekt sa bude realizovať ako séria cca 3-4 workshopov tvorivých dielní, každý v trvaní približne 2 hod, 1-2x mesačne.
          • Predbežný návrh spustenia série je február 2011 a ukončenia máj 2011.
          • Vždy bude dopredu oznámený termín,  technika práce aj maximálny počet záujemcov.
          • Tvorivé dielne sa budú konať v priestore na tento účel pripravenom a používanom ( ateliér), pod vedením skúseného odborného lektora, ktorý vedie tieto kurzy, za účasti pedagóga.
          • Finančné prostriedky sa budú čerpať na zakúpenie materiálu pre prácu na kurze a odmenu pre pedagóga
          • Prakticky každé stretnutie bude učiť odlišnú techniku, v prípade výnimočného záujmu a počtu záujemcov, bude sa téma opakovať.
          • Následne budú vytvorené predmety umiestnené do triedy podľa príslušnosti žiakov
          • V druhej polovici priebehu projektu bude zorganizovaná školská mini - výstava prác žiakov
          • Žiaci napíšu o svojich skúsenostiach a o tom, čo pre nich táto práca predstavuje, do školského časopisu

Prvé stretnutie

Vo štvrtok 3. 3. sme uskutočnili prvú fázu nášho grantového projektu Šťastie je ukryté v radosti z tvorenia. Vybrané študentky prvého a druhého ročníka sa spolu s vedúcou stretli v ateliéri, kde sa pod vedením odborníkov naučili vytvoriť si krásne smaltované náhrdelníky a ozdoby. Samé dievčatá boli uchvátené svojimi výtvormi a odchádzali z kurzu veľmi šťastné.  Už teraz sa tešíme na naše ďalšie tvorivé stretnutie. Pridajte sa!

Ako to prebiehalo si môžete pozrieť tu.

MUDr. Mária Plávková

garant projektu