• Aktivity školský rok 2012/2013

„Deň srdca“ 28.9.2012

Naši žiaci – členovia ŠO SČK  sa opätovne zapojili do každoročnej kampane  MOST Slovenskej nadácie srdca v rámci „Dňa srdca“, v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši a MUDr. Benkovou.  Žiačky v meste podávali informačné materiály z kampane a získavali informácie do dotazníka o krvnom tlaku a ochorení srdca.

Boli to žiačky Špiaková, Hollá, Račková, Papová, Ondernická, Makáčeková, Musilová, Hudecová, Husáriková, Šimúnová.

Zdravotnícka hliadka na „Cezpoľnom behu“ 9.10. a 16.10.2012

V Spolupráci s „Centrom voľného času pre deti a mládež“ a Ing. Králikom naše žiačky IV. Z – Filová a Hollá a III. Z – Bošeľová, Gracová ,Gostíková zabezpečovali ako zdravotnícka hliadka krajské a celoštátne kolo žiakov základných a stredných škôl ,ktoré sa konalo v Liptovskom Mikuláši a Závažnej Porube.  Dozor vykonávala PhDr. Helena Straková

Kampaň „Deň nezábudiek“ v spolupráci s Ligou za duševné zdravie 10.10.2012

Príprava na akciu 5., 9. 10. 2012:

poučenie o priebehu akcie, usmerňovaní obyvateľov, o spôsobe  informovania o kampani a získavaní príspevku za nezábudku, informačných materiálov, označení žiačok (tričká s identifikátorom – číslom)

Rozdelenie žiakov:

podľa rozpisu sa zúčastnilo 8 žiakov 3. ročníkov (III.Z a III.M) na 4 stanovištiach. : Bělková, Mlynčeková, Jurinová, Gostíková, Kamhalová, Zollerová, Ontková a Nahálka.

Priebeh akcie:

Stretnutie v škole o 7,00 hodine s prebraním materiálov, označenie a o 7,15 hod. sa postupne premiestnili na určené stanovištia do 12,45 hod. Počas akcie boli žiaci veľmi aktívni, slušní s dobrou komunikačnou zručnosťou. Akcia bola zdokumentovaná fotografiami. O 12,45 hodine sa žiaci so zvyšným materiálom vrátili do školy, nasledovalo zrátanie materiálu po skupinkách a tak isto vyzberaných financií. Žiaci sa v chladnom počasí občerstvili a akcia sa ukončila o 13,00 hod. Viac dní sme tejto akcii nevenovali vzhľadom na veľký počet iných akcií na škole a náročnosti vyučovacieho procesu.

Koordinátorka  vložila cez  VOLKSBANK Slovensko celkovú sumu  214,95 € za 10. 10. 2012 .

Koordinátor akcie za ŠO SČK PhDr. Helena Straková

Svetový deň prevencie týrania detí

Svetový deň prevencie týrania detí je vyhlásený každoročne na 19. november.

Žiaci našej SZŠ a jej ŠO SČK sa aj tento rok v spolupráci s Krízovým strediskom Centrum Slniečko zapojili do celoslovenskej kampane „Bez modrín“, ktoré sa zaoberá problematikou týraných, zneužívaných detí a obeťami domáceho násilia. Verejná zbierka kampane „Bez modrín“ sa konala dňa 19. novembra 2012 aj v uliciach Liptovského Mikuláša. Počas kampane sa rozdávali informačné letáky a žlté stužky za dobrovoľný príspevok. Našim dobrovoľníkom sa celkovo podarilo vyzbierať 133,01 €. Výťažok zbierky bude použitý na prevádzkovanie krízových centier pre obete násilia, detskej linky a dôvery, na realizáciu preventívnych programov.

Poďakovanie patrí vedeniu školy, našim žiakom – dobrovoľníkom z II. Z, III. M a III. Z: Bělková, Šípková, Mlynčeková, Žišková, Čavrnochová, Fričová, Ontková, Ošková, Gostíková, Pethövá, Jurinová, Urbanovičová a koordinátorke PhDr. Helene Strakovej, ktorí sa zapojili do tejto kampane a tiež Krízovému stredisku Centrum Slniečko (Mgr. Rúčkovej), ktorá spolupracovala so školou pri organizovaní a príprave kampane a verejnej zbierky.

Ďakujeme hlavne všetkým tým, ktorí podporili pomoc týraným deťom!

Zbierka Deň narcisov 12.4.2013

V piatok, 12. apríla 2013, sa uskutočnil 17-ty ročník verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine prebiehajúcej v uliciach miest a obcí Slovenska len jediný deň v roku.

Prostredníctvom posolstva „Prijmite kvietok nádeje...12. apríla 2013“ oslovila Liga proti rakovine verejnosť a ponúkala im narcis ako dlhoročný symbol Dňa narcisov, pripnutím ktorého mohli ľudia či už finančne alebo morálne podporiť prospešné projekty pre onkologických pacientov, ich blízkych a verejnosť i v tomto roku.

Možnosti podpory

Do zbierky Deň narcisov bolo možné prispieť v termíne od 1. do 20. apríla 2013 týmito formami a to dobrovoľným finančným  príspevkom a zaslaním SMS* s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 1. do 20. apríla 2013.

Aj naša škola sa prostredníctvom našej organizácie SČK sa zúčastnila kampane „Deň narcisov“ a pomoc pri organizovaní zbierky v spolupráci s Ligou proti rakovine. Na akciu sme sa pripravili spoločným organizačným stretnutím pre získanie informácií pre žiakov o kampani a postupe zbierky  a o prístupe k občanom,  rozdelení miest na vykonávanie zbierky a prezentovaní akcie v priestoroch školy – plagáty, nástenky. Akcie sa zúčastnili žiaci III.Z ,III.M, II.Z a II.M.

Zbierka prebehla úspešne s vyzbieranou a doručenou sumou 1010.08 € na účet Ligy proti rakovine.

Kampane sa zúčastnilo celkovo 16 žiakov po 4 žiakov z hore uvedených tried. Akcia prebehla v poriadku, dobrovoľníci aktívne pracovali pre dobro onkologicky chorých v dopoludňajšej a popoludňajšej službe. Vzhľadom k tomu, že počasie nebolo veľmi priaznivé, žiaci boli trpezliví a k akcii pristupovali veľmi zodpovedne. Zbierka prostredníctvom našej SZŠ L. Mikuláš prebehla od 7.00 hod do 15,00 hod.

Všetkým dobrovoľníkom patrí uznanie a poďakovanie.