• Aktivity školský rok 2015/2016

• Fotodokumentáciu k aktivitám nájdete vo fotoalbume. ​

„DEŇ NARCISOV“

Jubilejný 20. ročník zbierky „Ligy proti rakovine“ sa konal 15.4.2016. Zbierky sa zúčastnilo spolu 20 žiakov, z tried: I.Z, I.M, I.ZuA ,II.Z, II.M, II.ZuA a  III.Z v čase : 7,00-15,00 v dvoch službách:

Celkový výnos zbierky: 1878,75 €

Dopoludní:

1. Skupina: Vlhová, Hocsaková II.ZuA – 288,16 €
          2. Skupina: Zanovitová, Pikošová I.ZuA , Leštinská I.M  - 372,14 € - najvyšší dopoludňajší výnos zo skupín !
          3. Skupina : Švecová II.Z, Brdár, Mrvová III.Z – 253,98 €
          4. Skupina: Drobúlová Macková –I.M -  210,82 €
          5. Skupina: Procingerová II.Z, Salvová III.Z – 149,65 €

Popoludní:

1. Skupina: Trepáňová,Suško I.Z, Dzureková I.M – 192,17 €
          2. Skupina: Chomová,I.Z, Kováčová, Grolmusová II.M – 232,02 € - najvyšší popoludňajší výnos zo skupín!
          3. Skupina: Katreniková, Močarniková I.ZuA – 197,65 €

Žiaci vykonávali zbierku v STOP SHOPe,TESCO, R-G-B obchodné centrum na Kamennom poli, pešej zóne, MsÚ, Banky, úrady, polícia, AS, ŽSR, okolie Prioru, poliklinika, Liptovská nemocnica v LM.

Žiakom patrí veľká vďaka za vzornú reprezentáciu školy pri tejto humánnej akcii a plnenie úloh dobrovoľníka zbierky!

„Valentínska kvapka krvi 2016“

„Rozdajme sa pre druhých“ - motív tohoročnej Valentínskej kvapky krvi, ktorá prebieha v termíne od 8. februára do 11. marca 2016. Hlavnou myšlienkou kampane je poslať pozdrav a želanie skorého uzdravenia človeku, pre ktorého ste možno darovali krv. Spojenie darcu a príjemcu krvi anonymne a na diaľku, prostredníctvom pošty, pohľadnice.

V rámci tejto kampane SČK darovali krv títo žiaci:

IV.Z: Malá Beáta,

IV.M: Krčulová Petra, Ontková Katarína

III.ZuA: Borový Marek

III.Z: Brdár Patrik

Ďakujeme za ochotu „rozdať sa druhým“!

Koordinátorka – PhDr.Helena Straková

Hodina deťom

Termín: 4. 12. 2015 – piatok

Žiaci našej SZŠ sa prvýkrát zúčastnili zbierky Hodina deťom v rámci Nadácie pre deti Slovenska. Zbierku vykonávali od 7,00 hod prípravou, označením, rozdelením materiálov podľa 1. - 3. Skupín a fotodokumentáciou, potom sa začala zbierka v škole a následne na jednotlivých stanovištiach mesta – okolie PRIORu, okolie STOP SHOPu, pešia zóna mesta L. Mikuláš. Žiaci sa do školy vrátili o 12,00 hodine. Pokladničky boli zapečatené, odložené do trezoru a v pondelok boli otvorené, spísané zápisnice s následným vložením výnosu cez TATRA banku.

Rozdelenie žiakov:

1. Skupina:

I.Z: Tomčíková Silvia, Chudobová Nikola, II.Z : Frančeková Natália – zbierku vykonávali v okolí PRIORu.

Skupina získala pre nadáciu 11,84 €.

1. Skupina:

I.M: Adamčiaková Eliška, Homzová Marika, II.M: Kováčová Veronika– zbierku vykonávali v okolí STOP-SHOPu.

Skupina získala pre nadáciu 108,96 €.

1. Skupina:

I.ZuA: Barkúciová Dominika, Jakšová Kristína, II.ZuA: Porubänová Stanka– zbierku vykonávali na pešej zóne mesta.

Skupina získala pre nadáciu 64,11 €.

Celkový výťažok bol: 184,91 €.

Treba oceniť niektorých žiakov, hlavne druhú skupinu, ktorá vyzbierala až 108 eur. Žiaci sa snažili a za ich ochotu patrí vďaka. Zbierka prebehla bez problémov.

Koordinátorkou akcie bola - PhDr. Straková Helena.

Študentská kvapka krvi

Do kampane Študentská kvapka krvi 2015 sa v mesiaci november na našej škole zapojili žiaci:

IV.Z:  Malá Beáta, Spevárová Nikola, Matejková Kristína, Jurčová Ráchel, Kubíková Frederika

III.Z: Nováková Katarína, Socháňová  Linda, Garbiarová Barbora, Kozáková Denisa

Darcom patrí veľká vďaka!

Zbierka Biela pastelka 25. 9.2015

Dňa 25. 9. 2015 sa žiaci našej školy zapojili do celoslovenskej zbierky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska – BIELA PASTELKA.

V meste Liptovský Mikuláš sme realizovali zbierku v priestoroch pešej zóny mesta, okolie STP-SHOpu, okolie LIDLu a pred Priorom od 7,00 do 13,00 hod. Zbierky sa zúčastnilo 6 žiakov z III.M a IV.Z:

1. Skupina: Feketíková, Sekan : 41,31 Eur
          2. Skupina: Sabovčík,Zubajová: 18,93 Eur
          3. Skupina: Madliaková, Kubíková : 121,64 Eur =

Celkový výnos  zbierky bol  181,88 €.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom.

Kampaň „MOST“ na našej SZŠ v spolupráci so Slovenskou nadáciou srdca

dňa  25.9.2015.

Koordinátor kampane za SZŠ: PhDr. Helena Straková.

Lekár na meracom mieste školy v PRIORe: MUDr. Mária Plávková poskytujúca poradenstvo.

Ďalšie meracie miesta v spolupráci s 2 lekárňami MAX: pri Bille a na námestí v meste L. Mikuláš.

Kampane podľa rozpisu sa zúčastnilo 16 žiakov IV.Z  triedy na 4 stanovištiach: 4 žiačky v dvoch skupinách získavalo informácie do dotazníkov a informovali obyvateľov o meraniach, 6 žiačok  pomáhalo pri meraniach v lekárňach MAX : Pri Bille( v dvoch zmenách – dopoludnia a popoludní) a na námestí v do 15,00 hodiny. Na meracom meste v PRIORe 4 žiaci s vyučujúcimi a MUDr. Plávkovou. Dve žiačky pomáhali v STOP SHOPE pri meraní  pri  MUDr. Benkovej z RÚVZ.

Žiaci boli oblečení v pracovnom oblečení a tiež červené tričká a šiltovky z kampane.

Každý rok stúpa počet tých, ktorým záleží na zdraví a chodia na meracie miesta zistiť hodnoty cholesterolu, glykémie, krvného tlaku a pulzu, BMI.

Ďakujeme všetkým zainteresovaným a žiakom za ochotu a zodpovednosť pri kampani MOST 2015.

„Deň nezábudiek“

V dňoch 16. -17. 9. 2015 sme v spolupráci s Ligou za duševné zdravie vykonávali zbierku v uliciach mesta L. Mikuláš. Zbierky sa zúčastnilo tento rok na 3 stanovištiach v priebehu dvoch dní .

Rozpis žiakov a vyzbieraná suma:

16.9.

1.skupina: Hodasová,Procingerová – 50,22€,

2.skupina: Káziková, Baranová – 14,56€,

3. skupina: Dúbrava,Porubänová - 9€.

17.9.

1.skupina: Almanová, Medvedi- 33,59€,

2.skupina: Borovičková, Kováčová -53,85€,

3.skupina: Repa, Kopčáková – 13,71€.

Koordinátorka zbierky „Dni nezábudiek“ bola PhDr. Helena Straková. Fotografie z akcie sú zverejnené vo fotodokumentácii školy.

Koordinátorka  vložila cez  SBERBANK celkovú sumu  174,93 € .

Veľká vďaka patrí naši žiakom – dobrovoľníkom a tým, ktorí prispeli na duševné zdravie.