• Medzinárodný deň sestier 12. máj

• Medzinárodný deň sestier, ktorý sa na celom svete slávi 12. mája, je pripomienkou dňa narodenia zakladateľky moderného ošetrovateľstva Florence Nightingaleovej.

Tento významný sviatok sme si pripomenuli i my, žiaci a zamestnanci Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši. Žiaci pre zdravotné sestry vyrobili pozdrav, ktorý im je sprostredkovaný elektronickou formou.

Touto cestou by sme Vám, milé sestry, laborantky, laboranti, techničky, technici, fyzioterapeutky, fyzioterapeuti, zdravotnícke asistentky, zdravotnícki asistenti, sanitárky a sanitári, popriali k Vášmu dňu všetko najlepšie. Ďakujeme za všetko krásne a potrebné, čo každý deň pre svojich pacientov robíte, ďakujeme za Vašu silu a námahu, ktorú vkladáte do práce, za odvahu a entuziazmus, s ktorými zvládate často veľmi náročné situácie, za veľké srdce, ktoré riadi prácu Vašich rúk, i za dobrú spoluprácu so SZŠ v Liptovskom Mikuláši.

Váš dotyk lieči a Váš úsmev pomáha. Ste srdcom našej zdravotnej starostlivosti a my sme vďační, že Vás máme.