• projekt ESF

Odborné učebné texty a projektové listy

Stredná odborná škola zdravotnícka ponúka pre výchovno - vzdelávací proces odborných predmetov odborné učebné texty a pracovné listy, ktoré vytvorili naše učiteľky odborných predmetov Mgr. S. Jančiová a Mgr. D. Tajátová s prekladmi do anglického jazyka - Mgr. Ľ. Laceková a nemeckého jazyka - Mgr. D. Kronfráterová v rámci projektu ESF “Zavedenie systému projektového vyučovania na SZŠ v Liptovskom Mikuláši a vytvorenie nových učebných textov na zvýšenie prispôsobenia odbornej prípravy a vzdelania požiadavkam spoločnosti založenej na vedomostiach.“

Ponúkame vám ich k nahliadnutiu "tu": odborne_ucebne_texty-final.pdf  text_-_pracovne_listy.pdf

Možnosť zakúpenia:

1 ks odborných učebných textov  -  10 EUR
          1 ks pracovných listov                    -  10 EUR

Na ponúkané materiály sa vzťahuje zákon 618/2008 Z. z. o autorskom práve a právach s autorským právom.

Z 10 odborných učebných textov s projektovými úlohami na témy:- Diabetes melilitus, Spánok, Hypertenzia, Osteoporóza, Infarkt myokardu, Zdravie, Dýchanie, Obezita, Bolesť, Dekubity, v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku bola spracovaná samostatná učebna pomôcka (publikácia). Vytlačilo sa 125 ks odborných učebných textov a  125 ks pracovných listov, ktoré majú slúžiť pre výchovno - vyučovací proces odborných predmetov aj pre iné zdravotnícke školy.

1.1. Celkový cieľ projektu

Pripraviť našich budúcich absolventov školy dostatočne kvalifikovane a flexibilne pre trh práce.

1.2. Špecifické ciele projektu

• prepojiť odborné vzdelávanie pre potreby trhu práce
          • zvyšovaním kvality absolventov v odborných činnostiach zabezpečiť a zlepšiť zručnosti v oblasti informačných a komunikačných technológií

1.3. Cieľová skupina

Študenti Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši

(53 študentov 2. a 3. ročníka).

1.4. Nadväznosť projektu na strategické dokumenty

• Koncepcia rozvoja Výchovy a vzdelávania SR na najbližších 15-20 rokov"MILÉNIUM"
          • zvyšuje vzdelanostnú úroveň obyvateľstva SR
          • premieňa tradičné memorovanie a direktívno- neživotné školstvo na tvorivo-humánnu výchovu a vzdelávanie