• Školský rok 2015/2016

• Beh olympijského dňa - 23. ročník

Miesto konania: Námestie Osloboditeľov L. Mikuláš

Dátum konania: 21.6.2016

Po niekoľko ročnej odmlke sme sa opäť postavili na štart behu olympijského dňa, ktorý sa tentokrát konal na námestí Osloboditeľov a nie v okolí krytej plavárne. Od rána sťažovalo podmienky pretekárom veľmi teplé počasie. Z toho dôvodu došlo k posunom štartov jednotlivých kategórií a naši chlapci, ktorí mali štartovať o 10.30 nestihli štart o 10.00.

Dievčatá štartovali hneď po dobehnutí posledného pretekára predošlej kategórie. Za našu školu v tejto kategórii bežala Natália Vigodová a Vladimíra Chovanová z II.M, Monika Kapčáková z II.ZuA a Marika Homzová z I.M.

Najlepší výkon podala na trati dlhej dva okruhy okolo námestia Marika Homzová z I.M, ktorá sa umiestnila v celkovom poradí na 3. mieste.

Žakarovský

Župná kalokagatia

Dátum konania: 14.6.2016

Miesto konania: Obchodná akadémia

V boji o postup na krajské kolo Župnej kalokagatie sa v utorok 14. júna zapojilo 11 stredných škôl. Tím sme zostavili zo skúsených zdravoťákov z II.Z Martinom a Zojou. Petra z I.M sme museli na poslednú chvíľu nahradiť Dušanom z I.Z. Zvyšok tímu dotvárali perfektní strelci Alžbetka z I.ZuA a Daniel z I.Z. Počas behu na 3km dlhej trati sme absolvovali 6 stanovíšť:

1. streľba zo vzduchovky (2 rany na dvoch najväčších panákov)

2. Šport

1. hod granátom na cieľ, každý 2 hody na terč 4x4 m na vzdialenosť 15m.

otázky: Trestnoprávna zodpovednosť

1. Doprava, Kvíz – test v anglickom jazyku
          1. Improvizované prostriedky individuálnej ochrany PIO

Evakuačná batožina

Víťazom sa stala opäť Obchodná akadémia s časom 23:31 a spolu s Gymnáziom z Lipt.Hrádku s časom 27:25 postupujú na krajské kolo, ktoré sa bude konať v septembri 2016. Tím Strednej zdravotníckej školy sa umiestnil na 10. priečke s časom 34:45.

Žakarovský

Volejbalový turnaj o pohár RŠ

Dátum konania: 18. decembra 2015

Miesto konania: telocvičňa SZŠ

Po minuloročnej prestávke, kvôli stavebným prácam na škole, sme v tomto školskom roku opäť zorganizovali tradičný volejbalový turnaj tried Strednej zdravotníckej školy počas predvianočného obdobia. Z každej triedy sa do turnaja zapojili len tí najlepší. Hralo sa systémom playoff, to znamená prehráš, vypadávaš. Týmto spôsobom sa do semifinále dostali najlepšie triedne tímy z každého odboru. V odbore zubný asistent sa do finále prebojovali tretiaci, u masérov sa po tesnom súboji so štvrtákmi viac pošťastilo druhákom. Prekvapivo sa do finále dostali aj prváci z odboru zdravotnícky asistent. Finále sa hralo už systémom každý s každým. Tretie miesto tak získali žiaci z III.ZuA, na druhé miesto si vybojovali prváci ZA a víťazom turnaja v školskom roku 2015/16 sa stali maséri druhého ročníka.

Žakarovský

Vianočné preteky v plávaní

Miesto konania: krytá plaváreň v L.Mikuláši

Dátum konania: 15.12.2015

Ani tento rok sme nechýbali s našimi vynikajúcimi plavkyňami na vianočných pretekoch v plávaní. Lenka Králiková a Evka Frimmová sa postarali o obsadenie miest na stupni víťazov hneď v niekoľkých disciplínach.

Miesto konania: telocvičňa Strednej zdravotníckej školy

Z iniciatívy našich žiačok a ich opakovaného naliehania zorganizovať súťaž vo futsale sa nám v tomto školskom roku podarilo zorganizovať turnaj pod názvom „Turnaj vo futsale o putovný pohár riaditeľky Strednej zdravotníckej školy v LM“.

Po oslovení všetkých stredných škôl a gymnázií v okrese nám dali spätnú väzbu SOŠ polytechnická, Gymnázium M.M.Hodžu, Hotelová akadémia a Obchodná akadémia. Turnaj bol organizovaný na domácej pôde Strednej zdravotníckej školy. V našom tíme sme mali pestrú zmes ročníkov a odborov menovite Natália V. z II.M, Beáta M. z IV.Z, Laura L. a Beáta P. z I.Z, Petra H. z IV.M, Rebeka G., Dominika B. a Eva D. z I.ZuA. Poradie škôl sa určilo žrebom na porade vedúcich tímov pred začatím turnaja. Súťažilo sa podľa modifikovaných pravidiel futsalu systémom každý s každým.

Po troch víťazstvách nad OA, HA a SOŠP sme sa rovnakým počtom víťazstiev stretli v dramatickom poslednom zápase so žiačkami z Gymnázia M.M.Hodžu.  Prežili sme 2x7 minút v napätí. Do poslednej chvíle boli sily na oboch stranách vyrovnané. Či výhoda domáceho prostredia, lepšia základňa fanúšikov na tribúne alebo jednoducho kvalita hráčok sa podpísala na konečnom výsledku 3:2 čím sme sa stali víťazmi turnaja.

Veľkú zásluhu na priebehu mal rozhodca Xaver K. z I.ZuA, ktorý odpísakal všetkých 10 zápasov.

Okresné kolo v stolnom tenise

Dátum konania: 3.12.2015

Miesto konania: telocvičňa Gym.M.M.Hodžu

Po minuloročnom úspechu našich chlapcov v stolnom tenise (3. miesto) sa nám podarilo tento rok prihlásiť aj dievčatá.

V žiackej kategórii súťažilo 8 škôl. Hralo sa systémom play-off. Žrebom nám bol pridelený súper z SOŠ stavebnej. Nepodarilo sa nám zvíťaziť ani v jednej z dvojhier a ani vo štvorhre. S výsledným skóre 0:4 sme vypadli a mohli sa plne venovať povzbudzovaniu našej dievčenskej zostavy. V tejto kategórii sa zúčastnili 4 školy. S hotelovou akadémiou sme vyhrali v pomere 4:1 a vo finále nás porazili žiačky z domáceho Gymnázia M.M.Hodžu 0:4.

Atletika

Mestská športová olympiáda v atletike stredných škôl a 33. ročník atletických pretekov

o  "P o h á r   r i a d i t e ľ a   š k o l y"  a okresného kola v atletike

Miesto konania: Štadión Gymnázia M. M. Hodžu v Lipt. Mikuláši

Atletické preteky sa tohto roku vyznačovali chladným, upršaným počasím. Hlavnou nevýhodou tohto počasia bola samozrejme vlhkosť, ktorá mnohým pretekárom bez špeciálnej obuvi nedovoľovala obhájiť si svoje osobné maximá. V konkurencii pribudla oproti minulému roku ďalšia škola.

V konečnom hodnotení sme sa umiestnili na 5. mieste so súčtom bodov 335 (25b. strata na 4.m a 195b. strata na 1. miesto)

Do výberu Strednej zdravotníckej školy sa dostali:

100m Králiková L. z III.Z, Lešťanová V. II.Z, Lopušná L. z I.Z

200m Lopušná L. z I.Z a Lešťanová V. II.Z

800m Vigodová N. z II.M a Uličná L. z I.M

SKOK DO DIAĽKY Vigodová N. a Michaličková T.

SKOK DO VÝŠKY Kováčová V. z I.M a Králiková L.

VRH GUĽOU Guštafíková R. I.Zua a Kováčová V.

ŠVÉDSKA ŠTAFETA (400m, 300m, 200m, 100m)

Kováčová V., Vigodová N., Lopušná L., Králiková L.

Náhradníčka: Hocsáková M. z II.ZuA

V kategórii chlapcov sme tento rok nemali zastúpenie zo zdravotných dôvodov a z nedostatku behu schopných žiakov.