• Správa o hospodárení

Odbor školstva a športu

011 09 Žilina

·                                                             ·

Naša značka:                          Vybavuje: PhDr. Profantová Janka  Liptovský Mikuláš: 31..03. 2010

Vec: Komentár k správe o hospodárení za rok 2009

Stredná zdravotnícka škola v Liptovskom Mikuláši v roku 2009 svoju činnosť zamerala hlavne na  napĺňanie úloh vyplývajúcich z prijatého Školského vzdelávacieho programu  , prehlbovaním odborného a spoločenského rastu študentov a zamestnancov školy, a to v súlade s prijatou Koncepciou rozvoja školy na roky 2009-2014.

V   šk. roku 2008/2009  mala škola 9 tried /6 denného a 3 externého štúdia/ s počtom173 žiakov, počet zamestnancov pedagogických:16, nepedagogických: 7

V mesiaci september 2009  sa zvýšil počet zamestnancov z dôvodu zvýšeného počtu žiakov: počet žiakov denné + externé 208 – 10 tried, počet pedagogických interných a externých zamestnancov: 29, nepedagogických 7.

Škola poskytuje vzdelávanie v dvoch   študijných odboroch: 5356 6 zdravotnícky asistent, 5370 6 masér a v jednom učebnom odbor 5371 3 sanitár, a to formou denného a externého štúdia. Zamestnanci chcú svojou zodpovednou prácou a dobrými výsledkami štúdia aj naďalej udržať stúpajúci záujem o ponúkané študijné odbory.

Škola, od svojho presťahovania sa   (august - október 2008)  / na Vrbickú 632 do SOŠ obchodu a služieb, sa neustále borí   s nedostatkom finančných prostriedkov na prevádzkové náklady.

Najviac prevádzkových nákladov bolo tak, ako v predchádzajúcom roku 2008, vynaložené na vykurovanie, energiu, stočné, voda. Stanovený mesačný limit na tovary a služby nestačil ani na pokrytie uvedených služieb. Finančné prostriedky vynaložené na služby sú pomerne vysoké, vzhľadom k tomu, že škola je s uvedeným počtom žiakov a zamestnancov len na jednom podlaží, využíva spoločnú telocvičňu aj pre iné subjekty, odborné učebne(5) sú nevýhodne rozložené po všetkých poschodiach v budove bývalého DM.  Tieto náklady nám neustále   tvoria záväzky voči SOŠ.

Aj v roku 2009 si škola pomohla podaním  projektov v celkovej sume 23 591 €. Boli zakúpené učebné pomôcky - modely, audiovizuálna technika, počítače, odborná literatúra.

Za mimoriadne výsledky žiakov - 400 € sme zakúpili tiež učebné pomôcky pre  obidva študijné odbory.

Finančné prostriedky za vzdelávacie poukazy  v sume 3623 €   boli vyčerpané na zabezpečenie krúžkovej činnosti,   na mzdy za krúžkovú činnosť, nákup kancelárskych potrieb /tonery/, školský časopis.

S pozdravom

PhDr. Janka Profantová