• „MIESTO  PRE DOBRO – SZŠ LM“

ŠO SČK organizuje v predvianočnom období dobročinnú akciu: „MIESTO  PRE DOBRO – SZŠ LM“. Keďže v tomto období sa nemôžeme zísť v škole, ani vykonávať dobrovoľnícke aktivity „v teréne“ a mnohí ľudia sú osamelí alebo potrebujú pomoc, organizujeme podľa svojich možností akciu, v ktorej ide o akúkoľvek pomoc ľuďom, či s nákupom, pomocou pri upratovaní, pečení, ale kto chce môže prekvapiť aj malou pozornosťou...nevynímajúc.

Svoje nápady, postrehy a zážitky môžete posielať v správach s názvom Miesto pre dobro..., prostredníctvom EduPage a FB. Mne ich, prosím, posielajte na mail, aby boli zverejnené aj na školskej stránke a v školskom časopise.

Ďakujem všetkým, ktorých táto myšlienka chytí za srdce.

PhDr. Helena Straková – koordinátor ŠO CŠK

Zbierka BIELA PASTELKA 2020 - 18.9.2020

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka pomoci dobrovoľníkov zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie špecializovaného sociálneho poradenstva a na špeciálne výcvikové programy, výuku chôdze s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovým písmom a iných špeciálnych zručností, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Žiaci vykonávali zbierku pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska pre Žilinský kraj na pešej zóne mesta Liptovský Mikuláš, ŽSR, TESCO, STOP SHOP, RGB obchodné centrum, čo bolo vopred telefonicky dohodnuté a povolené aj písomne.

Výnos zbierky jednotlivých skupín:

1. skupina: II.PS: Matejovie Veronika, Likavčanová Sára – 44,51 €

2. skupina: II.M: Zvončeková Lenka, Oravcová Vladimíra – 34,93 €

3. skupina: II.ZuA: Hanulová Michaela, Juríková Jasmína –  35,40 €

4. skupina: III.Z: Dvorská Barbora, Kukolová Kristína – 101,57 €

5. skupina: III.M: Smreková Radka, Tarabová Karin – 57,22 €

Celkový výnos zbierky bol 273,63 €

Ďakujeme žiakom za vzornú prácu dobrovoľníkov.

Dozor a koordináciu zbierky vykonávala: PhDr. H. Straková

Spracovala: PhDr. Straková – metodik ŠO SČK

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii.