• Aktivity školský rok 2013/2014

• Deň narcisov

Dňa 11.4. 2014 sme sa zúčastnili kampane „Deň narcisov“ v spolupráci s Ligou proti rakovine. Akcie sa zúčastnili žiaci III.Z – Šípková, Michalková, Andrášová, Magura Jakub, Záhradník, Čavrnochová, z III.M – Záhorová, Kelušiaková, z I.M – Feketíková, Miklášová,Debnárová, I.Z – Almanová, Šavrtková, Magura Róbert a z I.ZuA – Urbanová, Jurčiová, Pastrnáková.

Zbierka prebehla úspešne , vyzbieraná suma 1310,42 € bola doručená na účet Ligy proti rakovine.

Akciu koordinovala PhDr. Helena Straková s organizačným tímom Školskej organizácie SČK, ktorí pripravili materiály, nástenku a  podklady k akcii. Žiaci počas akcie pracovali v dvoch službách dopoludnia a popoludní, boli dobre pripravení a zodpovedne pristupovali ku kampani, za čo im patrí veľká vďaka.

Valentínska kvapka krvi

Do kampane Valentínska kvapka  krvi 2014“

sa zapojili viacerí žiaci, ale darovať krv mohli len žiaci z III.Z triedy:

Záhradník Matúš

Benková Barbora

Žiakom ďakujeme za ochotu  a podporu tých, ktorí túto vzácnu tekutinu potrebujú!

ŠO SČK SZŠ L.Mikuláš

„Študentská kvapka krvi“ s účasťou žiakov SZŠ v Liptovskom  Mikuláši

14.10.-15.11.2013.

V rámci kampane mali záujem darovať krv viacerí žiaci, ale darovať krv mohli niektorí zo IV.Z:  Adriana Kamhalová, Lucia Bošeľová a Lenka Gracová a z III.Z: Matúš Záhradník a Barbora Benková.

Ďakujeme darcom a povzbudzujeme aj prvodarcov z radov našich žiakov i tých, ktorí budú mať záujem darovať krv počas„Valentínskej kvapky krvi.“

Charitatívne zbierky

V dňoch 14. – 16. 11.2013 sa zapojili naši žiaci z III.Z triedy: Červeňová Martina, Andrášová Nikola a z I.Z triedy: Magura Róbert, Salvová Martina do potravinovej zbierky charity v priestoroch TESCO Liptovský Mikuláš  v popoludňajších hodinách a dofinančnej zbierky 6.12.2013 opäť Magura Róbert z I.Z triedy.

Ďakujeme za ochotu pomôcť núdznym a odkázaným na našu pomoc.

Účasť na verejnej zbierke pre „Nadáciu Slniečko“ pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania detí v Liptovskom Mikuláši dňa  19.11.2013.

Zbierky sa  zúčastnilo 10 žiakov: 1. ročníka I.Z (Almanová, Mrvová) a  2. ročníkov II.Z a II.M (Kuniaková, Spevárová, Adamčáková, Jurčová – II.Z a Ontková, Buzák, Števčeková a Hliničanová z II.M.  Koordinátor zbierky bola PhDr. Helena Straková. Na stanovištiach mesta poskytovali prispievateľom letáky o prevencii týrania detí a žlté stužky s označením akcie.

Čistý výnos zbierky bol  152,21 €.

Deň nezábudiek

Kampane  „Dňa nezábudiek“ v spolupráci s Ligou za duševné zdravie v dňoch  23.-24.9.2013 sa zúčastnili 4 žiaci III.Ztriedy v čase od 10,30 – 13,00 hodiny. Akcia prebehla v poriadku. Ďakujem žiakom, že napriek nepriaznivému počasiu boli ochotní zapojiť sa do zbierky a takto sme mohli podporiť duševne chorých.  Na účet bol vložený výnos  42,00 €.

Cezpoľný beh

Na akcii „Cezpoľný beh“ – obvodné a krajské kolo v dňoch 25.10. a 8.10. 2013 ktorého vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a usporiadateľom   Centrum voľného času v Liptovskom Mikuláši krajské kolo sa zúčastnilo 8 žiakov III. Z triedy, v dvoch hliadkach prvej pomoci v čase od 8,00 – 12,00 hod. Na akcii zodpovedne pristupovali k poskytovaniu prvej pomoci bežcom na dvoch stanovištiach trate a spolupráca s organizátormi bola vynikajúca, za čo im patrí vďaka.

Kampaň "MOST"

Na kampani „MOST“ v spolupráci so Slovenskou nadáciou srdca a Reg. úradom verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši dňa  27.9.2013 sa zúčastnilo 10 žiakov II.Z, III.Z, III.M a IV.Z  triedy. Na prvom stanovišti v obchodno- zábavnom centre pri meraní a poradenstve  s RNDr. Švandovou a MUDr. Benkovou boli 4 žiačky IV.Z triedy a ďalšie 3 skupiny žiakov na 4 stanovištiach  v meste, kde podávali informácie o kampani a získavali informácie do dotazníkov. Spolupráca žiakov bola vynikajúca.

Valentínska kvapka krvi 2013.

Milí spolužiaci, v dňoch 14. februára až 21. marca 2013 sa uskutoční už 18.ročník náborovej akcie Valentínska  kvapka krvi(VKK), ktorá je zameraná na oslovovanie darcov krvi hlavne z radov mladých ľudí, ale aj rodinných príslušníkov a opakovaných darcov krvi.

Jej cieľom je šíriť myšlienku darcovstva krvi, najmä osvetu k darcovstvu krvi. Tvárou kampane je mladý slovenský herec Daniel Fischer. Táto náborová kampaň je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž (SČK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko- transfuziologickými oddeleniami nemocníc (HTO). Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom na školy, firmy a organizácie.

Heslo 18.ročníka kampane je: „Lásku máme v krvi. Dokáž to aj ty!“

Každý zapojený darca krvi obdrží odznak „Kvapka krvi“.

Povzbudzujeme hlavne darcov z tretích ročníkov k zapojeniu sa do kampane darcovstva!

Spracovala za org. výbor: Dagmar Michalková

Celoslovenská zbierka charity počas adventu v obchodnom reťazci TESCO

Slovenská katolícka charita sa tento rok po prvýkrát rozhodla zapojiť do adventnej zbierky, ktorú každoročne organizuje spoločnosť Tesco. Od 29. novembra do 22. decembra (vždy len štvrtok, piatok, sobota) budú zamestnanci a dobrovoľníci zbierať finančné prostriedky v predajniach Tesco.

Čo je cieľom?

Prostredníctvom vyzbieraných finančných darov budú môcť jednotlivé charity podporiť svoje aktivity a služby, ktoré už niekoľko desiatok rokov poskytujú na celom Slovensku tým najbiednejším, ľuďom starým a chorým, ľuďom na ulici, rodinám v hmotnej núdzi, osamelým matkám s deťmi, sirotám, ale aj ľuďom umierajúcim.